İZOLASYON YLT

Camyünü Prefabrik Boru

Kaplamasız veya alüminyum folyo kaplı, yüksek birim ağırlıkta cam yününden imal edilen borular olup sanayi borularının, kalorifer, merkezi ısıtma ve güneş enerjisi tesisatlarının ısı yalıtımında, boruların terlemeye veya donmaya karşı yaltımında ayrıca basınçlı su borularında titreşime ve sese karşı kullanılır.

Kullanım Alanları

Uygulama yapılacak hat’ın anma çapına uygun Camyünü Prefabrik Boru seçilir. Kesim yerinden açılarak yerleştirilir. Ek yerlerinde boşluk kalmayacak şekilde uygulama tamamlanmalıdır. Kaplamasız borular bitüm emülsiyon veya bitümlü örtüler, galvaniz veya alüminyum ceket giydirme sureti ile kaplanır. Kaplamaların ek yerleri yapıştırma, kenetleme, perçinleme veya vidalama sureti ile tespit edilir. Soğuk hatların yalıtımında kullanılan alüminyum folyo kaplı borularda ise bindirme payı üstündeki yapışkan bant ve buhar kesici folyo kaplama, montajı çok kolaylaştırır. Bu uygulamada iki borunun ek yerleri mutlaka 7,5 cm eninde kendinden yapışkanlı alüminyum folyo bantlar ile kapatılarak buhar geçişine tamamen mani olunmalıdır. Boruların montajında iki kat uygulama yapılıyorsa, ek yerlerinin şaşırtılmasına dikkat edilmeli, son kat ek yerinin borunun alt kısmına gelmesine özen gösterilmelidir.

 

 

 

PEflex Boru

PEflex, iklimlendirme, soğutma, güneş enerjisi sistemlerinde ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü sağlamak üzere üretilen kapalı gözenekli hücre yapısına sahip boru şeklinde polietilen köpük malzemedir.

Kullanım Alanları

PEflex, soğuk su devrelerinde, güneş enerjisi sistemlerinde, iklimlendirme ve soğutma elemanlarında, çift sıcaklıkta çalışan sistemlerde, yeraltından geçen borularda boru hatlarının dış yüzeylerinde ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü amacıyla uygulanır. Yalıtım yapılacak boru ile polietilen borunun iç yüzeyi tam oturmalı, arada boşluk kalmamalıdır. Ek yerleri sızdırmazlığı sağlayacak şekilde yapıştırılmalıdır. Uygulama delinmeye ve yırtılmaya karşı korunmalıdır. Güneş ışığına maruz uygulamalarda, UV etkisine karşı mutlaka koruyucu ceket veya koruyucu boya kullanılmalıdır. Açık hava uygulamalarının 5 gün içersinde kaplanması gerekmektedir. Alüminyum folyo kaplama, malzemenin buhar kesici özelliğini ve darbe mukavemetini artırır. Güneş ışınlarını engellediği için malzemenin UV’den zarar görmesini engeller, ömrünü uzatır. Güneş gören kapalı alanlarda koruyucu ceket veya boya kullanımına gerek kalmaz. Metalize film kaplama, görünüşü alüminyum folyoya benzediği için tercih edilen parlak renkte, yüksek yoğunluklu polietilen malzemedir. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı, kapalı ortamlarda tercih edilmelidir.

 

  • ROKNES olarak gerek tasarım aşamasında (Ar-Ge'si), gerek üretim aşamasında yüksek teknoloji makine parkuru, gerekse lojistik konusunda süratli seri üretim yapabilen yapısıyla kendini yüksek standartlara ulaşmış olan ROKNES, geleceğe güvenle bakabilmektedir. Bugünden yarının inşaatın bir çok alanında üretim ve satışını yapmış olduğu ürünleri bünyesinde yeni tasarımlara imza atarak geleceğe güvenle bakarak yatırımlarına şekil vermektedir.
  • ROKNES, Samsun 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde, Karadeniz ve çevre illerine: Isıtma, Soğutma, İzolasyon, Armatür, Su Depoları, Havlupan, Panel Radyatör, Kombi, Boyler, Termosifon, Şofben, Klima, Katı Yakıtlı Kazanlar, Pelet Yakıtlı Kazanlar, Doğalgaz Sistemleri, Hava Ayrıştırıcı Sistemleri, Denge Tankları, Tortu Pislik Ayrıcı, Kollektör Dolapları, Boyler, İnfrared Dış Mekan Isıtıcılar, Boru Radyand Isıtıcılar, Selenoit Vana, Gaz Alarm Cihazları, Mekanik Deprem Vanaları, Hidroforlar, Yangın Pompası, Yangın Dolapları, Doğalgaz Vanaları, Termostatik Vana, Kollektör, Güneş Enerji Sistemleri, Doğalgaz Fileksleri, Mobil Tesissat Sistemleri, Temiz ve Pis Su Sistemleri, PVC-PPRC, Sirkülasyon Pompaları, Kalorimetre, Üçyollu Vana, Vana Motoru, Danfoss Termostatik Vana, Fittings Ürünleri, Kapalı Genleşme Tankları, Patent Dirsekler, Flanşlar, Emniyet Ventili, Termometre, Mano Metre, Kombi Dolabı, Vana Kutusu, Flanşlı Küresel Vana, malzemeleri sektöründe hizmet vererek, kalitel, sağlam, estetik ve modern ürünleri üretip satarak. günümüz çağının gereksinimi olan yüksek teknoloji ile modern çağdaş çizgilere sahip yeni nesil teknolojik ürünlerin imalat ve satışı konusunda faaliyet göstermekteyiz.

2020 © Roknes